-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Фатен крадец на дело во Скопје

Најчитани вести

На 04.12.2021 на ул.„Македонија“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода Џ.Х.(24) од Скопје. Тој бил затекнат при извршување „тешка кражба“ во зграда на правно лице. Украдените предмети му биле одземени и вратени на правното лице.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com