17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Фасцинантни „пред и потоа“ фотографии кои ќе го променат начинот на кој го гледате светот и историјата

Најчитани вести

Светот брзо се менува, а тоа особено е очигледно во последните неколку децении.

На пример, пред само 30 години мобилните телефони речиси и да не постоеја односно беа реткост и луксуз кој не секој може да си го дозволи. Но, денес секој има мобилен телефон со вграден врвен фотоапарат.

Доказ дека светот брзо се менува се и овие фотографии од исти места, направени во минатото и сегашноста, а трансформацијата е неверојатна.

Погледнете:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com