Home » Фановите на Јунајтед во шок: „Киксерот“ Мегваер останува капитен!

Фановите на Јунајтед во шок: „Киксерот“ Мегваер останува капитен!

by Журнал.мк

Па, зарем е можно? Ова секако дека се прашуваат фановите на Манчестер Јунајтед и веројатно сите останати фудбалски вљубеници во светот. Имено иако се најавуваше дека со доаѓањето на Ерик тен Хаг, тимот од „Олд Трафорд“ ќе добие нов капитен и тоа место “киксерот“ Хари Мегваер, се чини дека не ќе е да е така.

Самиот стратег од Холандија во изјава за медиумите посочи дека стоперот и натаму ќе биде капитен, дека Мегваер бил одличен дечко и квалитетен фудбалер и дека тој во него има голема доверба.

Па, зарем е можно?

Се разбира дека оваа негова изјава фановите на Јунајтед се во шок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More