21 C
Skopje
Friday, May 14, 2021

Фановите на Ливерпул со камења по автобусот на Реал Мадрид

Најчитани вести

Фудбалерите на Реал Мадрид имале „мала незгода“ при пристигнувањето на „Енфилд“, откако груп навивачи на Ливерпул со камења удрила по автобусот, кршејќи едно стакло.

За среќа, нема повредени во инцидентот.

Реал го доби првиот меч во Мадрид со 3:1 и е поблиску до пресметка со Челси во полуфиналето на елитното европско натпреварување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести