32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Фалкао спектакуларно пречекан во Инстанбул од 25.000 навивачи

Најчитани вести

Радамел Фалкао од Монако се пресели во Галатасарај на позајмица од една година, а во Инстанбул Колумбиецот беше дочекан како спасител.

Фалкао на „Ататурк“ стадионот го дочекаа 25.000 навивачи на најголемиот труски клуб кои со громогласна песна и пиротехничко шоу му посакаа добредојде.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com