1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Фабрицио Романо: Жиру доаѓа во Милан за само еден милион евра

Најчитани вести

Оливие Жиру е нов играч на Милан, јавува Фабрицио Романо. Се веќе договорено, а францускиот напаѓач утре го очекува преглед и службено претставување.

Договорот што ќе биде потпишан е на две години, додека Челзи од трансферот ќе добие сигурно еден милиони евра, а уште еден е можно со бонуси.

Жиру за Челзи постигна 39 гола 119 натпревари. Ова лето беше во втор план во репрезентацијата поради враќањето на Карим Бензема. За Франција на 110 има постигнато 46 гола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести