Home » Фабрегас потпишува за Комо

Фабрегас потпишува за Комо

by Журнал.мк

Шпанскиот интернационалец Цеск Фабрегас, кој во кариерата настапуваше за Арсенал, Барселона, Челси и за Монако, ќе потпише договор со италијанскиот второлигаш Комо, тврдат медиумите на Пиринеите.

Фабрегас пристигнува во Комо благодарение на поранешната легенда на Челси и Премиер – лигата, Денис Вајс. Тој сега е претседател на клубот и го убеди Фабрегас да му се придружи.

Фабрегас доаѓа како слободен агент откако се раздели со Монако. Тој и понатаму има желба активно да игра, а во Комо му е понудена и тренерска функција откако ќе реши да ја заврши кариерата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More