29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Фабињо може да ги пропушти следните 10 натпревари за Ливерпул

Најчитани вести

По пристигнувањето во Ливерпул, на Фабињо му требаше време да се прилагоди на новото опкружување. Сепак, денес Бразилецот е клучен дел од средниот ред на „црвените“.

Сепак, во Ливерпул се плашат дека Фабињо може да го пропушти најтешкиот дел од сезоната – откако го повреди глуждот во дуелот од Лигата на шампионите со Наполи (1: 1).

Фабињо беше принуден да го напушти теренот на средина од првото полувреме, а реакцијата на Клоп веднаш беше знак дека може да се работи за посериозна повреда.

Во Ливерпул, не сакаа да го испратат Фабињо на прегледи вчера, за да му помогнат на неговата повреда „да се смири“. Сепак, „Енфилд“ е загрижен дека прегледите и снимките ќе покажат дека Фабињо ќе мора да паузира четири до шест недели.

Ако се случи тоа, Фабињо може да пропушти дури 10 од следните натпревари на Ливерпул, вклучувајќи важен натпревар во Лигата на шампионите против Салцбург и целото Светско кубско првенство. Тоа сигурно би бил голем удар за Клоп и неговиот тим.

Декември носи пеколен на распоредот за „црвените“, па секоја повреда од првиот тим е голем проблем …

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com