27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

УЈП: До петок исплата на поврат од ДДВ кај сите!

Најчитани вести

Од Управата за јавни приходи за ТВ21 истакнуваат дека до петок ќе има исплата на поврат на ДДВ кај сите граѓани кои ги скенирале фискалните сметки во првото тримесечје, односно за месеците јули, август и септември, преку апликацијата МојДДВ.

Од таму додаваат и дека откако е направена првата исплата, два часа подоцна пристигнале уште 600 нови корисници на апликацијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com