14.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Уштe нe нayчиja..: Пoлициja влeзe cpeдe cвaдбa: 80 гocти избpкaни, мeнaџepoт пpивeдeн

Најчитани вести

На 07.03.2021 во перидот од 18:00 до 20:45 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово во содејство со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во угостителски објект на ул. „Видое Смилевски Бато“.

Притоа, во објектот биле затекнати околу 80 гости.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат, а менаџерот Д.С.(38) од с.Мала Речица, тетовско, бил лишен од слобода и проиведeн во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниoт законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести