7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Уште 763 новозаразени во Хрватска, починаа 38

Најчитани вести

Националниот штаб на Хрватска ги објави денешните податоци во врска со корона вирусот, па така од 5.969 тестирани, 763 се новозаразние, а активни се 4.711.

Меѓу нив 1.760 пациенти се на болничко лекување, а 154 на репсиратор.

Починаа уште 38 пациенти, а вкупно досега 4.588.

Во Хрватска од корона вирус заболеа вкупно 224.575 лица, а оздравеа 215.276.

До денеска тестирани се 1.113.856 лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com