Home » Уште пред да почне сезоната, Артета соопшти лоши вести: Го загубивме!

Уште пред да почне сезоната, Артета соопшти лоши вести: Го загубивме!

by Lina Muslija

Арсенал се соочува со неповолни фитнес вести пред почеток на новата сезона.

Микел Артета соопшти во медиумите дека новата сезона ќе ја стартуваат без Габриел Жесус, кој минатата сезона пропушти добар дел во завршницата, а новата сезона ќе ја почнат исто така без него.

Габриел имаше одреден зафат над коленото и нема да биде во тимот неколку недели. Тоа е голем удар за нас, бидејки го вративме во најдобра форма и се подготвувавме за живот со него“, порача Артета.

Според првичните информации, 26 годишниот Бразилец би можел да се врати на теренот пред репрезентативната пауза, што значи дека сигурно ги пропушта првите четири кола во Премиерлигата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More