22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Уште една љубов: Мартин од „Некст тајм“ се пофали со нова тетоважа

Најчитани вести

Велат дека кога ќе ставиш една тетоважа, тоа по некое непишано правило не застанува тука, туку желбата за нова тетоважа повторно се појавува.

Близнаците Стефан и Мартин Филиповски важат за големи љубители на животните, а и самите веќе имаат вдомено и куче и маче.

Пред неколку години го вдомија кучето Блеки, кое тогаш Мартин го истетовира на раката.

Тој на својот Инстаграм профил редовно објавува нови фотографии со својата Блеки која ја има најдено како бездомна, повредена и беспомошна.

За тоа дека Блеки му влегла под кожа е доказ и неговата тетоважа на левата рака, каде во фокусот е токму таа, но место до неа сега има и Мики.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com