Home » Ученичка во Сараево покажувала пиштол на училиште

Ученичка во Сараево покажувала пиштол на училиште

by Журнал.мк

Ученичка во Средното медицинско училиште во Бјелава во Сараево донела пиштол на час, по што директорот повикал полиција, пишува „Klix.ba“.

Полицијата и го запленила пиштолот, а мајка и била повикана на разговор.

Од директорката на тоа училиште, полициската управа била известена дека нивна ученичка донела на час гасен пиштол без муниција и го покажувала“, велат од полицијата за „Klix.ba“.

Додала дека девојката им го покажала пиштолот на останатите ученици, а полицијата кога излегла на терен ја потврдила вистинитоста на наводите.

Потоа била повикана мајката, доказите се исклучени и ќе се третираат како нарушување на јавниот ред и мир“, додаваат од полицијата.

Од училиштето се уште не се огласија за овој инцидент.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More