8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

УХМР: Од сабота стабилизација на времето и пораст на температурата

Најчитани вести

Облачно и студено со повремен дожд и утре, од сабота стабилизација на времето и пораст на температурата.

Времето утре ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои пообилни ќе бидат во југоисточните делови од земјава, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Од сабота ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура. За време на викендот ќе биде пооблачно и ветровито, а од понеделник ќе има повеќе сончеви периоди, информираат од УХМР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com