15.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Утрово силен земјотрес во Грција

Најчитани вести

Грција утрово беше погодена од силен земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала.

Според грчките медиуми, земјотресот бил регистриран на неколку километри од Хераклион во Крит.

Според Геодинамичкиот институт, земјотресот е откриен на длабочина од 13,6 километри, додека епицентарот бил на 20 километри од Хераклион, пренесуваат грчките портали.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести