Home » Утрово регистриран земјотрес во Тетово

Утрово регистриран земјотрес во Тетово

by Журнал.мк

Утринава во Македонија е регистриран земјотрес со јачина од 3,6 степени според рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 10 километри југоисточно од Тетово, на длабочина од 2 километри.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More