8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Утринава земјотрес почувствуван во Македонија

Најчитани вести

Утринава земјотрес со интензитет од 3.9 степени според Рихтеровата скала, беше регистриран меѓу Кичево и Дебар.

Земјотресот бил умерен, затоа што бил на голема длабочина, на 100 километри, а се случил во 7 часот и 50 минути.

Земјотресот бил почувствуван и во целиот западен дел од Македонија, дури и во Скопје.

Серија на земјотреси пред десетина дена беа регистрирани во околината на Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести