33.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Утре стигнуваат вакцините

Најчитани вести

Утре (недела), во 10:00 часот изутрина на граничниот премин Табановце ќе пристигне првата пратка на вакцини од Република Србија.

На примопредавањето ќе учествува делегација од Република Србија предводена од претседателот Александар Вучиќ, а негов домаќин ќе биде премиерот Зоран Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести