19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Утре седница на СБ на ОН за Северна Кореја

Најчитани вести

Советот за безбедност на Обединетите нации утре ќе оддржи седница по повод нуклеарната и ракетната програма на Северна Кореја, изјави дипломат од ОН.

Седницата на СБ на ОН ја побараа САД, пренесуваат британските медиуми.

Неименуван функционер на Стејт департментот претходно изјави дека САД тоа ќе го побараат за да може да се разгледаат последните лансирања на ракети од страна на Северна Кореја и опасноста од нејзини нови провокации.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com