32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Утре почнува на судењето за „Рекет“

Најчитани вести

Утре почнува судењето за случајот „Рекет“. На обвинителна клупа седнуваат Боки 13, Катица Јанева и Зоран Кичеец. Според обвинението на Вилма Русковска, тројцата побарале 8 милиони евра од бизнисменот Орце Камчев за да го спасат од прогон за перење пари.

Успеале да изнудат 1,5 милиони евра. Јанева и Кичеец утре во СУД ќе дојдат од домашен притвор. Боки 13 по неколку дена во болница денеска е вратен во притвор. Апелација треба да одлучи да ќе има поблаги мерки за него. Претходно Обвинителството даде негативно мислење, ќелијата во Шутка Боки 13, да ја замени со куќен притвор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com