22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Утре Боки 13 ќе дава исказ пред Русковска

Најчитани вести

Првоосомничениот во случајот „Рекет”, Бојан Јовановски – Боки 13 утре од затворот во Шутка ќе биде спроведен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција каде ќе треба да даде исказ, соопштуваат од Обвинителството.

Увидот во доказите заврши и утре за првпат Јовановски треба да даде исказ во Обвинителството. Засега нема информација кога ќе даде исказ поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“.

Денеска завршува рокот за увид во доказниот материијал за овој случај.

Случајот „Рекет“ во води обвинителката Вилма Русковска.

Јовановски, второосомничениот Зоран Милевски – Кичеец и Јанева се осомнилчени за изнудување 1,5 милиони евра од бизнисменот Орце Камчев, кој го гонеше СЈО, со ветување дека ќе му ја прекинат истрагата за „Империја“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com