4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Утврдени договорите кои ќе бидат потпишани на заедничка седница со косовската Влада

Најчитани вести

Владата денеска ги утврди и пакетот договори и меморандуми за соработка со Република Косово, кои што се предвидени да бидат потпишани на заедничката седница на двете влади.

Како што се наведува од владината прес-служба, седницата ќе се одржи во Скопје на 16 септември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com