17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Успешен старт на концертната турнеа на Тамара низ Европа

Најчитани вести

И после 5 месеци од завршувањето на Евровизија, песната на Тамара, „Proud“ е актуелна и слушана повеќе од било која друга наша претставничка песна. Но, не само во Македонија, туку низ цела Европа!

После овој неверојатен успех, Тамара почна да ги поминува границите на Македонија за создавање на вистинска, сериозна и голема кариера.

Па така, Тамара последниве неколку денови престојуваше во Мадрид, Шпанија, каде ја започна својата турнеја низ Европа со настап токму таму.

Тамара ги распамети Шпанците, особено кога излезе на сцена за да ја изведе „Proud“. Сите во еден глас со неа пееја докрај.

Таа на социјалните мрежи на сите нѝ ги пренесе емоциите од настапот, а може да се забележи и нејзината неизмерна среќа.Инаку, настапите на Тамара не завршуваат во Мадрид – нејзината турнеја низ Европа штотуку започна. На 2-ри ноември ќе пее во Архус, Данска, а на 30-ти ноември во Келн, Германија./presscentar.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com