20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Услугите на Google утрово не функционираа, гигантот се извини

Најчитани вести

Корисниците пријавија проблеми со Search, Gmail, Google Maps и Google image рано утринава.

Google им се извини на корисниците откако ажурирањето на софтверот предизвика многу од услугите на популарната компанија да престанат да работат ширум светот.

Официјален претставник на компанијата истакна дека тимот на Google работи напорно за да ја исправи грешката и да ги врати услугите во нормална работа што е можно побрзо.

Веб-страницата за следење на веб-страницата Downdetector започна да прима извештаи за проблеми со услугите на Google во 3 часот наутро во вторникот, а услугата евидентирала илјадници извештаи.

502 или 500 пораки за error се појавија на корисниците кои се обиделе да пребаруваат на Интернет преку Google Search.

Многумина на Твитер објавија дека мора да користат алтернативни услуги за пребарување, како што се Bing или DuckDuckGo.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com