32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Ураганот Доријан продолжува да зема жртви на Бахамите

Најчитани вести

Бројот на загинати на Бахамите по ураганот Доријан се искачи на 30, соопштија официјални лица.

Министерот за здравство, Дуан Сендс, изјави за АП дека очекува тој број да стане значително поголем во наредните денови, како што продолжуваат потрагата и спасувањето.

Сендс рече дека жртвите се од Гранд Бахама и островите Абако.

Ураганот Доријан во неделата ги погоди островите Абако како бура од петта категорија, а потоа и Гранд Бахама како бура од четврта категорија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com