17.8 C
Skopje
Friday, September 17, 2021

Управата на Вест Хем незадоволна од работата на Пелегрини

Најчитани вести

Раководството на Вест Хем ќе одржи состанок на кој ќе се разговара за работата на тренерот Мануел Пелегрини. Управата на клубот е незадоволна од резултатите на тимот оваа сезона, пренесува „Телеграф“.

Иако не се зборува за отказ на чилеанскиот фудбалски стручњак, сепак клубот може да ја разгледа оваа можност ако играта на тимот не се подобри.

После 13 кола во Премиер лигата, клубот е на 16. место со само 13 бода.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com