23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

УНХЦР: Над осум милиони лица ја напуштија Украина од почетокот на конфликтот

Најчитани вести

Досега, над осум милиони лица ја напуштија Украина од почетокот на конфликтот на 24 февруари, соопштија од Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите Нации (УНХЦР).

Станува збор за најнови податоци, објавени синоќа, јавија британски медиуми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com