32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Уникатен автомобил: Tesla без покрив!

Најчитани вести

Според италијанските креативци од Ares Design, автомобилската индустрија во изминатите години ја загубила дизајнерската фантазија, па затоа била потребна „мала доработка“ на Tesla Model S.

Дизајнерската компанија Ares Design се погрижи моделот на Tesla да го направи уште поатрактивен и да го претстави во кабриолет верзија. Екипата од Модена го отстрани покривот на Model S, како и задните врати, а се направени и уште неколку интересни промени.

Најголемиот дел од ентериерот е во бела боја, исто како и задната клупа која е целосно модифицирана.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com