14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Унгарија од понеделник ги замрзнува цените на горивата

Најчитани вести

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан извести дека земјата ќе ги замрзне цените на нафтените деривати.

Орбан на социјалните мрежи објави дека Унгарија ќе постави лимит, односно ќе го замрзне поскапувањето на цените на горивата.

Според најавите, ваквата мерка почнува од понеделник 15-ти ноември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com