18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Умерен земјотрес регистриран на Гуам

Најчитани вести

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на брегот на Гуам во Тихи Океан, соопшти американскиот Геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил околу 41 километри северозападно од селото Лиго, на длабочина од околу 67 километри.

Се уште нема информации за евентуално настрадани луѓе и причинета материјална штета на островот на кој живеат 210.000 луѓе.

Исто така не е објавено предупредување за појава на цунами.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com