22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Умерено облачно со слаб дожд, на планините снег

Најчитани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег. Утринската температура ќе се движи од минус три до пет, а дневната од два до 10 Целзиусови степени.

Во Скопје умерено до значително облачно со слаб локален дожд. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до осум степени. Во Маврово дневната температура ќе биде 2, Охрид 8, Битола 7, Кавадарци 9, Крива Паланка 6, Берово 5, Дојран 10.

Утре времето ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег. Во сабота се очекува нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд, а на планините од снег. Потоа следува период на стабилно и потопло време, од понеделник со услови за магла по одделни котлини

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com