32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Уловен новиот Volkswagen Golf

Најчитани вести

Новиот Volkswagen Golf беше уловен за време на правењето на официјални фотографии.

Новиот Volkswagen Golf ќе биде претставен во Септември на Саемот на Автомобили во Франкфурт – но веќе неколку пати папарацо-фотографите го уловуваат германскиот хечбек пред неговата официјална премиера.

По она кое можеме да го видиме, новиот Golf го следи очекуваниот еволутивен пристап кон дизајнот – веднаш е препознатлив дека е Golf, но мораме да признаеме дека линиите се затегнати и модернизирани.

Сега за сега немаме повеќе информации, но Golf ќе го видиме официјално во Септември!Извор: car.blog.br

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com