25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Украинците тврдат дека убиле уште еден важен чиновник во руската војска

Најчитани вести

Украинската војска на „Твитер“ објави дека е убиен уште еден важен руски командант.

„Украинските војници го елиминираа командантот на 331. воздушно-десантен полк на руската армија, полковник Сергеј Сухарев.

Учествувал во битката кај Иловајск во 2014 година, каде извршил воено злосторство. Конечниот суд наскоро ќе ја објави својата пресуда“, се вели на твитер профилот на украинската армија.

Украинците тврдат дека убиле и четворица руски генерали.

Последниот убиен генерал, кој се уште не е официјално потврден, беше Олег Митјајев. Според Украинците, тој бил убиен во близина на Мариупол.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com