3.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Украински функционер: Во текот на ноќта повторно било пукано во Одеса

Најчитани вести

Јужниот пристанишен град Одеса беше погоден во текот на ноќта во воздушен напад, изјави претставник на воената управа на Одеса.

„Неколку проектили погодија еден од окрузите на Одеса, еден објект е погоден“, изјави портпаролот на оперативниот штаб на воената управа на Одеса, Серхи Брачук, пренесува Си-ен-ен.

Руските сили погодиле складиште за гориво во Одеса, рано во неделата.

Брачук рече дека нема жртви во инцидентот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com