3.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Украина евакуира повеќе од 4.000 луѓе

Најчитани вести

Украина вчера успеа да евакуира повеќе од 4.000 луѓе од градовите од првите борбени линии, изјави заменик-премиерката на Украина, Ирина Верешук.

Таа во видеоизјава рече дека се евакуирани над седум хуманитарни коридори, пренесе „Ројтерс“.

Верешук додаде дека три хуманитарни коридори не функционираат обвинувајќи ги руските сили дека отвориле оган врз цивилите што се евакуираат од регионот на Киев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com