1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Украдени 1,3 милион денари од банкомат во Тетово

Најчитани вести

Тетовската полиција од вчера работи на откривање на сторители на кражба на еден милион и триста илјади денари кои се одземени насилно од банкомат на ТТК Банка во Тетово.

Вчера во 5 часот во свр тетово пријавена е кражба во банкарска филијала на улица „Борис Кидрич“ во Тетово.

– Насилно била отворена влезната врата од објектот и од банкоматот биле одземени четири каси со пари. Увид извршила екипа од секторот за внатрешни работи тетово. Се расчистува случајот, информираат од свр тетово. За настанот соопштение до јавноста испрати и ттк банка од каде потенцираат дека целиот имот и средства на банката се претходно осигурени во функција на елиминирање на ризиците од ваков вид настани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести