22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Украдени 11.000 евра од автомобил паркиран во „Сити Мол’

Најчитани вести

Скопје, 25 септември- На 24.09.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, К.К.(30) од Скопје пријавил дека во периодот од 10.20 до 11.00 часот во подрумските гаражи во Трговскиот центар „Сити Мол“ непознат сторител извршил тешка кражба во неговото возило „фолксваген пасат“.

Според пријавеното, сторителот со употреба на сила му одзел чанта со 11.000 евра и други валути. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com