25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Укинати сите ограничувања и за влез во Хрватска и Србија

Најчитани вести

Хрватска е последната земја од регионот која соопшти дека ги укинува сите ограничувања за влез во земјата, воведени поради пандемијата.

Влезот во Хрватска е дозволен со уважување на условите за влез кои беа важечки пред епидемијата на ковид-19, односно условите пропишани со законот за Шенген граници, законот за странци и други закони, се наведува во соопштението на хрватското МВР.

Претходно и српската влада соопшти дека од денеска ги укинува сите ограничувања за влез во земјата, а истото веќе го направија и Грција и Бугарија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com