37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Укината забраната за камиони на Стража, Ѓавато и Плетвар

Најчитани вести

АМСМ информира дека од 08:30 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Од 08:20 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Ѓавато и Струга – Г.П. Ќафасан.

Од 05:20 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести