23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Најчитани вести

Забраната за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар е укината, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Останува забраната за камиони и автобуси на патот Тетово – Попова Шапка, каде се препорачува задолжителна зимска опрема и за останатите возила.

Претходно, беа укинати забраните за камиони на планинските премини Плетвар, Ѓавато, Буково, Стража, Пресека и патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести