12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Узбуна во Мадрид – Варан подготвен да го напушти Реал

Најчитани вести

Реал Мадрид, во наредната сезона може да влезе со комплетно нов дефанзивен тандем. Гласни се најавите дека Серхио рамос ќе го напушти клубот, а според шпанските медиуми истото ќе го направи и Рафаел Варан.

Договорот на францускиот репрезентативец со „кралскиот клуб“ истекува во јуни 2022 година. Клубот, во наредниот период ќе ги интензивира преговорите, со фудбалерот, иако Шпанците тврдат дека негова намера е по 10 години да замине од Мадрид.

Медиумите во Шпанија пишуваат, дека Варан не бил задоволен од се она што се случува во клубот и дека бил подготвен за нова авантура.

Летниот преоден рок е последна шанса кога Реал ќе може да заработи добра сума од трансферот на Варан.

Рафаел Варан е играч на Реал од 2011 година. Со клубот ги освоил сите можни трофеи

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести