4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Ужас во Хрватска, пациентка избоде со нож познат психијатар

Најчитани вести

Психијатарот Елвира Коиќ беше повредена во саботата попладне во својата канцеларија откако 37-годишна пациентка ја нападнала и ја избодела со нож, пишуваат хрватските медиуми.

Според информациите од оваа земја, Коиќ е пренесена во болница и задржана е на лекување со цел санирање на нанесените повреди. Пациентката е веднаш уапсена од полициските службеници.

Најнови вести