22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

УЕФА отвори случајот против Лацио за расизам на навивачите на натпревар со Рен

Најчитани вести

Европската фудбалска федерација (УЕФА) започна дисциплинска постапка против италијанскиот прволигаш Лацио по натпреварот во Лигата на Европа против Рен (2:1)

Римскиот клуб е обвинет за расистичко однесување на навивачите. Случајот ќе биде разгледан на 17 октомври.

Исто така, отворени се постапки за натпреварите на Лига Европа Виторија Гимараеш – Ајнтрахт (0:1) и Малме – Копенхаген (1:1). Сите овие клубови можат да бидат казнети за недолично однесување на навивачите на трибините.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com