Home » УЕФА забрани гостински навивачи на натпреварите меѓу хрватски Динамо и грчки АЕК

УЕФА забрани гостински навивачи на натпреварите меѓу хрватски Динамо и грчки АЕК

by Lina Muslija

Европската фудбалска федерација (УЕФА) донесе одлука двата натпревари од квалификациската фаза во Лигата на шампиони меѓу загрепски Динамо и атински АЕК да се играат без присуство на гостински навивачи.

Одлуката, како што наведе УЕФА, е донесена од „безбедносни причини“.

Пресметката меѓу Динамо и АЕК е во рамки на третото квалификациско коло во Лигата на шампиони.

Динамо, во чиј редови настапува капитенот на македонската репрезентација Стефан Ристовски, ќе гостува во Атина на првиот натпревар на 8 август, додека реваншот во Загреб е на 15 август.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More