21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Удинезе во потрага по нов тренер, поглeдите свртени кон „екс“ на Милан!

Најчитани вести

Удинезе премина од рај во пекол за само неколку дена. До натпреварот против Аталанта, Удинезе ја имаше најдобра одбрана во Серија А. Сепак, тоа не беше доволно за на два натпревари, против Аталанта и Рома, Удинезе да прими 11 гола.

Овој настап ги натера лидерите да размислуваат за нов тренер. Игор Тудор веројатно ќе биде разрешен, а главното име што ќе го замени е Џенаро Гатусо.

Поранешниот тренер на Милан исто така се шпекулираше дека ќе ја преземе Сампдорија, но договорот не беше постигнат. Веќе се појави друг тим и Гатусо тешко може да каже не.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com