14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Удар за Реал: Бејл во „аут“ од 4 до 6 недели!

Најчитани вести

Удар за Реал Мадрид и тренерот Карло Анчелоти. Имено како што денеска пренесуваат медиумите во Шпанија, повредата на Герет Бејл била и тоа како сериозна, па така тој не ќе може да игра за “кралевите“ од 4 до 6 недели.

Реал Мадрид потврди дека Велшанецот има проблеми со десниот бут и дека побарал од клубот да не излегува со дополнителни и детални информации. Дека тој самиот сакал тоа да го направи.

Да кажеме дека Велшанецот не беше во составот на вчерашниот меч со Селта, а не е земен во предвид и за дуелот со Интер во Лигата на Шампионите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com