2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Удар за Лацио: Тренерот Симоне Инзаги позитивен на Ковид-19!

Најчитани вести

Тренерот на Лацио, Симоне Инзаги е позитивен на Ковид-19. Тоа е резултатот на последните корона – тестови кои се правени во еден од најголемите клубови во Италија. Тој веднаш откако дозна дека е позитивен замина во изолација или карантин каде ќе биде во следните десетина дена.

Тоа значи дека “лацијалите“ ќе мораат на наредните неколку натпревари да играат без својот омилен стратег. Викендов Лацио игра со Верона, а од клупата екипата ќе ја водат помошниците на Инзаги.

На социјалните мрежи тој напиша дека нема посебни симптоми и дека засега се чувствува добро.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com