-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Угостителските објекти и обложувалниците од денеска се затворени за посетители

Најчитани вести

Од денеска угостителските објекти се затворени за гости и можат да вршат само достава на храна или продавање преку шалтер.

Исклучок од ова се угостителските објекти на аеродромот во Скопје, како и угостителските објекти во сместувачките капацитети.

Се затвораат и обложувалниците, кои ќе смеат да работат само преку пулт.

Мерката е на сила до 20 април.

Од вчера, затворени се фитнес салите, спортските и салите за вежбање, а забрането е и организирање, одржување и учество на семинари, обуки, работилници, курсеви, конференции.

Полицискиот час од вчера почнува во 20 часот, наместо во 22, и трае до 5 часот наутро.

Мерките се донесени од Владата, со цел да се намали ширењето на на коронавирусот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com