-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Угостителите од Охрид бараат ревидирање на новите мерки против ковид

Најчитани вести

Ревидирање на најновоите протоколи побараа угостителите од Охрид по средбата одржана со градоначалникот Константин Георгиески и претставници на Локалната самоуправа.

Тие сметаат дека мерките се недоволно јасни за начинот на кој ќе се одивива нивната работа по 16 август.

Она што им буди нејаснотии на угостителите е како ќе се постапува со веќе закажаните свадби, како со странските гости кои се сместени во хотелите но и воведувањето на редари.

Она што го очекуваат тие се одговори од ДПИ, барајќи адаптација на новиот пакет мерки и слух за барањата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com